Šef Hrvatskog novinarskog društva: Za nas Marin Vlahović nije novinar

Šef Hrvatskog novinarskog društva: Za nas Marin Vlahović nije novinar

Nakon otkrivanja afere ‘Mreža’ i smjene Davora Filipovića, premijer Andrej Plenković poručuje da ta afera s HDZ-om nema nikakve veze, već da se radi o napadu s ciljem rušenja Vlade. Danas je na temu ‘zarobljavanja medija’ konferenciju za novinare održao HND, poručivši da za njih Marin Vlahović nije novinar te da se cijela afera ne smije svesti na oporbu.

– Hrvatsko novinarsko društvo želi jasno i nedvosmisleno upozoriti na činjenicu da su mnogi mediji zarobljeni i najnovija afera nas nije iznenadila. Da budem potpuno jasan, mediji koji računaju na pomoć HND-a moraju znati da HND očekuje da ti isti mediji poštuju osnovna načela novinarske profesije. Da ne izgledaju kao oglasna ploča aktualne vlasti, kazao je na konferenciji za novinare predsjednik HND-a Hrvoje Zovko.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI: VIDEO: IMA NEKA TAJNA VEZA: Karolina Vidović Krišto otkriva. Zašto je Plenković imenovao Vicu Oršulića za novog šefa HE

Smatra kako se ne može dogoditi da “premijer cijelu priču svede na to da oporba ruši vlast”.

– I HDZ kad je bio u opoziciji podržavao je plinske boce u Savskoj. I splitske rive i ne znam ni ja što. Posao opozicije jest da ‘zagorčava’ život vlasti, a nas se tiče prelijevanje novaca po mutnim osnovama u privatne džepove, dodao je Zovko.

‘Plenković ne može biti amnestiran od odgovornosti’

Naglasio je kako se “premijer Plenković ponaša kao da ga se ne tiče da se ovo događa u Ministarstvu njegove vlade, uz ljude koje je on izabrao”.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI: Novinar Malić poručio novinaru Vlahoviću: I vi ste počinili kazneno djelo. I još nešto mi je sporno

– Plenković ne može biti amnestiran od odgovornosti, on je vrh piramide. Novac istječe iz raznih ministarstava, ustanova i državnih tvrtki – a od medija se traži povlašten tretman. To tako više ne može biti. Onda ćemo imati totalno jednoumlje i samo ono što premijer želi reći, poručio je.

– Za nas Marin Vlahović nije novinar. Nisam tu da se nekome dopadnem i da nekome govorim što želim čuti. Možda kvarim nečije veselje, ali nije me briga za to. Znam što je točno, a što netočno i što je u interesu struke, zaključio je Zovko.

Foto: Hina