Gdje su Hrvati najžešće bojkotirali bahate dobavljače i trgovce: Jedna regija je posebno ogorčena

Gdje su Hrvati najžešće bojkotirali bahate  dobavljače i trgovce: Jedna regija je posebno ogorčena

Građani su ovog petka odlučili ponovno bojkotirati trgovine, na valu uspješnog debitantskog bojkota, tijekom kojeg se potrošilo 50 posto manje nego tjedan ranije. Ali, neki su gradovi ipak bili po tom pitanju aktivniji nego drugi. Primjerice, bojkot je bio najžešći u Slavoniji, prenosi Gradonacelnik.hr.

Prema podacima Porezne uprave o izdanim računima 24. siječnja četiri od sedam županija u kojima je potrošnja smanjena za više od 50 posto u odnosu na 17. siječnja su slavonske. Najveći minus, od 55,86 posto, trgovci su zabilježili u Požeško-slavonskoj županiji. Slijedi Osječko-baranjska županija s -52,38 posto, zatim jedina neslavonska u društvu pet najbolkjih – Varaždinska s -52,17 posto ostvarenog prometa – Virovitičko-podravska županija s -51,83 posto i Brodsko-posavska s -51,66 posto. Za više od 50 posto promet je pao još u Karlovačkoj i Koprivničko-križevačko županiji.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI: Thompson će pjevati na dočeku rukometaša: Nadamo se da u blizini neće biti redatelja Krešimira Dolenčića da mu ponovno isključi struju

Gledano po gradovima, uvjerljivi rekorder je Valpovo čiji građani su u trgovinama ostavili čak 66,93 posto manje novca nego u petak 17.siječnja. Drugi najjači bojkot osjetile su trgovine u Komiži čiji građani su potrošili 59,54 posto manje novca. Slijede zagorski Ivanec i slavonska Požega, u kojima je iznos fiskaliziranih računa manji za 58,71 posto.

Najmanji interes za bojkot iskazali su, pak, mještani Goričana u Međimurskoj županiji, Jakovlja u Zagrebačkoj županiji i istarskog Ližnjana, koji su u trgovinama ostavili tek oko jedan posto manje novca nego u petak 17. siječnja.

Gledamo li iznose računa u apsolutnim brojkama, trgovci su bojkot najviše osjetili u velikim gradovima. Zagreb bilježi minus od 7,8 milijuna eura, Split je potrošio 1,8 milijun eura manje nego u petak 17. siječnja, Osijek 1,2 milijun manje, Rijeka 1,1 milijun manje, Zadar milijun…

Foto: Hina