Petar Sučić (21) prvi put je asistirao za Inter u Serie A. U pobjedi 5:0 kod kuće protiv Torina asistirao je Marcusu Thuramu za 2:0 u 36. minuti utakmice. Inter je kružio oko šesnaesterca Torina, Sučić je dobio loptu i poslao je u prostor Thuramu, koji je prizemnim udarcem zabio za povećanje vodstva. Dodavanje pogledajte OVDJE.
Gazzetta: Sučić je prošao ovaj test s najvećom ocjenom
Inter je poveo 1:0 u 18. minuti, tada je Bastoni zabio za vodstvo, a Thuram je kasnije povećao vodstvo na 2:0, rezultatom s kojim se otišlo na poluvrijeme. U drugom dijelu Inter je zabio još tri gola, strijelci su bili Martínez, još jednom Thuram i Bonny. Sučić je odigrao cijelu utakmicu za Inter, dok je Nikola Vlašić izašao u 58. minuti u redovima Torina, prenosi Index.hr.
Nakon utakmice riječi hvale prema hrvatskom reprezentativcu imao je trener Christian Chivu, a o njemu je pisala i ugledna Gazzetta dello Sport.
Jedan od najpoznatijih talijanskih listova o Sučiću je napisao: “Hrvat je postao najdraža ‘osmica’ Meazze, on kreira igru, pucao je dvaput prema golu, asistirao je i pokazao zašto ga je Inter doveo. Kažu da se dobri igrači moraju predstaviti na San Siru, a Sučić je prošao ovaj test s najvišom ocjenom.”
Chivu: Sučić je odigrao sjajnu utakmicu
Trener Chivu posebno je izdvojio nekoliko pojedinaca, a među njima je bio i Sučić. “Zadovoljan sam zbog Sučića koji je odigrao sjajnu utakmicu, zbog Bonnyja koji je zabio na debiju na San Siru, kao i zbog Dioufa te Luisa Henriquea koji su dali svoj doprinos. Svi su dali puno i odradili dobar posao”, rekao je, i nadodao:
“Sretan sam zbog Petra jer odigrati prvu utakmicu na San Siru nije jednostavno i to dobro znam. Pokazao je veliku zrelost jer je odmah pokušao ispuniti ono što smo od njega tražili. Donio je agresivnost koju smo željeli. Odigrao je sjajno iako je pokrivao više različitih uloga.”
Oduševio na klupskom SP-u
Navijačima Intera prvi put se pokazao na klupskom SP-u u dvoboju protiv River Platea, gdje je impresionirao asistencijom i nizom dobrih poteza. Samo deset minuta nakon što je ušao u igru primio je loptu oko 25 metara od gola, privukao trojicu protivničkih igrača, a zatim je proslijedio Francescu Espositu, koji je pogodio za 1:0.
Sučić je početkom lipnja 2025. i službeno postao prva ljetna kupovina Intera. U Milano je stigao iz Dinama u transferu vrijednom 16,5 milijuna eura, a potpisao je ugovor do ljeta 2030. godine. Za Inter je, uz ovu, odigrao tri utakmice na klupskom SP-u.
Foto: Hina