Bivši glavni urednik Večernjeg lista ironično komentirao jedan intervju: Najveći komunikacijski stručnjak je prešutio bitan podatak

Bivši glavni urednik Večernjeg lista ironično komentirao jedan intervju: Najveći  komunikacijski stručnjak je prešutio bitan podatak

Bivši glavni urednik Večernjeg lista Branko Tuđen komentirao je intervju koji je Božo Skoko vodio s Vladimirom Peterom Goosom. Njegovu objavu prenosimo u cijelosti.

“Sa zanimanjem sam očekivao pročitati najavljeni intervju u Večernjem listu sa sveučilišnim profesorom, istaknutim povjesničarom umjetnosti i profesorom emeritusom na riječkom sveučilištu, nedavno dobitnikom nagrade za životno djelo dr. Vladimirom Peterom Goosom.

Ne zbog mojeg posebnog zanimanja za povijest umjetnosti, nego činjenice da je Goos deset godina bio stalni, ponajprije politički dopisnik Večernjeg lista iz SAD, pod ugovorom i s precizno definiranim obvezama uključujući i naše financijske. Goos bio je izvrstan dopisnik s dobrim vezama u washingtonskim političkim krugovima. Kad god bih dolazio u SAD bio je dobar domaćin od New Yorka i Washingtona do Los Angelesa. Priložena fotografija prikazuje razgovor s ministrom vanjskih poslova Matom Granićem 18. ožujka 1994. u washingtonskom hotelu Inter Continental the Willard poslije potpisivanja sporazuma s Bošnjacima: njemački novinar Carl Gustaf Strohm, B. Tuđen, Višnja Starešina i Vladimir P. Goos. Sve Večernjakovci.

U intervju koji je vodio najveći komunikacijski stručnjak današnjice i profesor Božo Skoko nema ni riječi o Gossovu deset godišnjem dopisivanju za Večernji list iz SAD. Bilo mi je čudno: Goss priča kako je proživljavao teške trenutke kada je Dinamo 12 sekundi prije kraja zabio pobjednički gol Zvezdi 1954. od sreće da je bacio radio kroz prozor, a ni jednom riječju ne spominje 10-godišnje dopisivanje za Večernji list iz SAD koje mu je značilo i egzistenciju.

Pa sam ga nazvao. Jesi li namjerno zatajio ono naše razdoblje. Ne, to je izbjegnuto, nisam bio pitan. Malo je neobično da najveći komunikacijski stručnjak današnjice, doktor i profesor Skoko preskače razdoblje najvećih dostignuća u povijesti hrvatskog tiskanog novinarstva. Možda je odveć zauzet digitalnim pa se ne osvrće? Možda kao i Styrija misli kako je sve počelo od njegova doba”, ističe Branko Tuđen.

Foto: Hina