Dragan Primorac je “nabrao” dragovoljačke dane bez da je i jednom bio na prvoj crti bojišnice. Gdje je nestao kada je počela “totalna agresija”

Dragan Primorac je “nabrao” dragovoljačke dane bez da je i jednom bio na prvoj crti bojišnice. Gdje je nestao kada je počela “totalna agresija”

Sve otkako je objavio da će se kandidirati za predsjednika RH kao nezavisni kandidat uz potporu HDZ-a, Dragan Primorac trpi kritike društvenih mreža, u čemu, pomalo neočekivano, prednjači desnica. Nerijetko je pritom tema ono što je Primorac radio tijekom Domovinskog rata, naročito nakon što ga je sada bivši HDZ-ovac Andrija Hebrang optužio za dezerterstvo.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI: Thompsonov menadžment: Slučajni predsjednik Milanović je promicatelj mržnje i podjela. A tek javna pravobraniteljica? Pa znate li koga je ona podržala

Primorac je te tvrdnje ovih dana odbio kroz niz intervjua, ističući kako se 1991. godine uključio u obranu Hrvatske kao dragovoljac, no kritike nisu prestale. Branimir Glavaš je, primjerice, danas na Facebooku objavio preslik potvrde koju je 2007. izdala Policijska uprava Splitsko-dalmatinska, a po kojoj Primorac ima status branitelja jer je sudjelovao u obrani Hrvatske od 14. siječnja do 1. srpnja te od 2. do 31. srpnja 1991. godine. Glavaš je uz to upisao i prilično oštar status. “Ako je ovo istina što se ovih dana širi preko društvenih mreža, tu bandu lopovsku treba srušiti sa vlasti, isto onako na identičan način kako su na nju došli”, napisao je Glavaš, ne pojašnjavajući dodatno što ga je toliko uznemirilo na društvenim mrežama ili u samoj potvrdi, javlja Večernji list.

Dragan Primorac je "nabrao" dragovoljačke dane bez da je i jednom bio na prvoj crti bojišnice. Gdje je nestao kada je počela "totalna agresija", fotografija
Potvrda o dragovoljačkom statusu Dragana Primorca

Dragan Primorac, međutim, potvrđuje kako se radi o autentičnom dokumentu i odbija sve napade koji u pitanje dovode njegovo sudjelovanje u obrani Hrvatske, a kakvima je, kaže, bio izložen i pred druge izbore u kojima je sudjelovao kroz proteklih 20-ak godina.
“Zbog toga sam potvrde stavio na svoje web stranice, kako bi svima bile dostupne i od tada su tamo”, pojašnjava Primorac i podsjeća kako se osobno zauzimao za objavu Registra hrvatskih branitelja i onda kada to nije svima odgovaralo.

Na Glavaševoj Facebook stranici povela se zanimljiva rasprava o dragovoljačkom statusu Dragana Primorca. Komentari su uglavnom negativni jer sudionici rasprave smatraju da je Priomorac “nabrao” dragovoljačke dana prije početka totalnog rata te ističu da Primorac uopće nije bilo na prvoj crti bojišnice. Kada je počeo totalni rat “dragovoljac” Dragan Primorac je jednostavno nestao. Čini se da je cijeli svoj dragovoljački status “prikupio” u Splitu.

“4 Gardijska Brigada je osnovana 28. travnja 1991, naravno tada u sklopu ZNG Prvo borbeno djelovanje imala je krajem srpnja 1991. Ja neznam sta je ovaj lik radio u ZNG od siječnja 1991. Taman kad se pocelo borbeno djelovati otisao je, ako je uopce i bio”, napisao je Jakša Medvidović.