Točna je tvrdnja Dragana Primorca da se Milanović tijekom služenja vojnog roka u JNA sredinom 1980-ih
učlanio u Savez komunista Jugoslavije. Milanović je u više navrata tvrdio da to nije točno, iako ga demantiraju arhivska dokumentacija iz tog vremena i tvrdnje svjedoka s kojima je tijekom rada na knjizi o
odnosu Milanovića i Andreja Plenkovića razgovarao novinar Večernjeg lista Tomislav Krasnec. Ranije je o tome pisao i Faktograf. Primorcu večeras na ovu tvrdnju Milanović nije replicirao, javlja Faktograf.
Točno je da su deklaracije kada dođu pred čelnike država na summitu, poput summita NATO-a, već gotov i dogovoren dokument, kao što to kaže Milanović. No to ne znači da on nije mogao izraziti svoje neslaganje prije donošenja dokumenta i na samom skupu, kao što je to učinio mađarski premijer Viktor Orban. Milanović je o svom neslaganju s NSATU misijom javno progovorio mjesecima kasnije, uoči kampanje za predsjedničke izbore.
Dragan Primorac je djelomično u pravu kada je izjavio da je Zoran Milanović “u Bosni i Hercegovini rekao ljudima da ima treba sapun pa parfem da se operu.”
U gostovanju za Dnevnik HTV-a 11. prosinca 2020. Milanović je izjavio kako je građanska država u BiH “daleki, daleki san i lijepa stvar” no da bi se do toga došlo, kako se izrazio, najprije je potreban “sapun, a onda parfem”. Dio bosansko-hercegovačkih političara tu je izjavu proglasio rasističkim komentarom. Milanović je kasnije rekao kako izjavom “prvo sapun pa parfem” nije vrijeđao Bošnjake“ te da to koristi “i za Srbe i Hrvate“.
Primorac ponavlja kako je u vrijeme vlade Zorana Milanovića kroz Hrvatsku prošlo 800 tisuća ljudi. Već smo ranije pisali kako nam se taj broj čini pretjeran. Tijekom 2015. i do ožujka 2016, prema podacima MUP-a, ušlo je nešto preko 650 tisuća izbjeglica i migranata. Time Milanović nije provodio neku svoju politiku. Nakon izbijanja rata u Siriji, tadašnja njemačka kancelarka Angela Merkel otvorila je granice za izbjeglice iz te zemlje, što je pokrenulo najveći izbjeglički val u Europi. Izbjeglice su tada masovno ulazile preko granica Hrvatske, ali su vlakovima nastavljale svoj put prema Sloveniji i dalje zapadnoj Europi. Premijer Milanović u ovoj se debati pohvalio kako je „na vrlo proračunat način propustio ih dalje kroz Njemačku“, što je točno. A zatim je dodao Milanović i svoj sud: „svatko tko to radi je domoljub“.
Primorac je pitao Milanovića je li dobio donaciju iz Rusije od gospodina Stefana 3.981 eura pa dodatno pitao zbog čega je sve vezano iz Rusije oko njega. Milanović mu je odgovorio da je dobio donaciju od hrvatskog konzula koji je postavljen u mandatu Ive Sanadera. Stefano Vlahović je počasni konzul Republike Hrvatske u Rusiji i zaista je Milanoviću donirao 3981 euro. No, Milanović je netočno kazao da ga je postavila Vlada Ive Sanadera. Odluku o njegovu postavljanju potpisao je predsjednik Stjepan Mesić u srpnju 2003. godine dok je na vlasti još uvijek bila Vlada SDP-a i partnera s Ivicom Račanom na njezinom čelu.