Ugledni zagrebački kirurg dr. Pavo Kostopeč osvrnuo se još jednom na večerašnji koncert Marka Perkovića Thompsona na zagrebačkom Hipodromu. Tim povodom objavio je post na svom Facebook profilu koji prenosimo u cijelosti.
“Posljednja dva tjedna na odmoru svakodnevno obiteljski idemo na kupanac sa svojih troje i bratovih troje djece. I u autu malci naručuju po izboru glazbu. Ima tu raznih autora djeci dragih, Vojka V, Vesne Pisarović, Baby Lasagne i drugih, al prednjače 2 skladbe. Jedna je skladba ‘Mangio Pasta’ mladog autora Josipa Pekasa Pekija iz Drniša koja je nastala u suradnji sa drugim mladim hrvatskim autorom Grgom Šipekom Gršom, a druga je skladba Marka Perkovića ‘Ako ne znaš šta je bilo’.
Ne forsirajući niti jednu skladbu, zapravo mi je bio jako zanimljiv odabir malaca i dao mi je misliti koliko je zapravo Marko Perković popularan među mlađom populacijom.
Sjedeći sa jednim svojim sumještaninom umirovljeničke dobi prije 2dana, on se u uobičajenom jutarnjem razgovoru uz kavu osvrnuo i na činjenicu da njegova kćer ide na koncert Marka Perkovića. On spada u onaj dio nacionalnog korpusa koji najblaže rečeno ‘ne lajka’ glazbeni megaspektakl na hipodromu, a ni Marka Perkovića inače. Nimalo pozitivnim tonom razočarano se zapitao što bi netko mlad mogao raditi na takvom koncertu, pogotovo njegova kćer koju je on odgajao i usadio joj vrijednosni sustav.
To me sve nagnalo da pitam prijatelja povezanog sa organizacijom samog koncerta, imaju li neke službene podatke o dobi posjetitelja. Rekao mi je da imaju evidenciju svih onih koji su se registrirali pri kupnji karata za koncert i da je njihova prosječna životna dob 32 godine, dakle u pravilu se radi o ljudima mlađe životne dobi.
Posebno je dojmljivo bilo gledati sinoćnju zabavu mladih ljudi u centru hrvatske metropole, pristiglih na koncert dan ranije sa svih strana svijeta. Sve je odisalo spektaklom u maniri navijačke atmosfere pred velike i važne utakmice Vatrenih. Ako sve to uklopimo u ostalo navedeno, današnji koncert na zagrebačkom hipodromu možemo slobodno nazvati i Festivalom mladih.
Mnogi i dalje neargumentirano i iz krivih pobuda ne žele da se najveći megakoncert u povijesti sa mjestom događanja u Zagrebu uopće dogodi, i razvidno je da im smeta ne samo odaziv od pola milijuna posjetitelja, već i njihova dob. Umjesto, kako bi oni željeli da gledaju srednju i stariju dob, ratne veterane, bremešne ljude opterećene PTSP-om i brojnim drugim ranama, jasno je da će na koncertu dominirati hrvatska mladost, odgajana u različitom ideološkom okružju te slobodno možemo ovom veličanstvenom koncertu dati atribut svehrvatskog megaspektakla.
Vraćajući se na početak i ishodište ovog promišljanja u kojem moja djeca na ljetnom odmoru stasavaju uz hrvatske autore mlađe generacije, ali i pjesme Marka Perkovića, osjetio sam neopisivo zadovoljstvo gledano sa vrijednosnog aspekta. Jer za razvoj mladog čovjeka podjednako su važni i čvrst temelj, fundament i kvalitetna nadgradnja”, stoji u objavi.
Podsjetimo, doktor Kostopeč je abdominalni kirurg u zagrebačkoj bolnici Merkur i član svjetski poznatog transplantacijskog tima.
“Imao sam sreću u počecima stručne afirmacije da me put odveo u bolnicu Merkur. Sedamnaest godina dio sam zaista visokoprofesionalnog tima, prepoznatog po svom radu i rezultatima daleko van hrvatskih granica. Hrvatski transplantacijski program „brand“ je u svijetu i meni je uvijek bio najbolji primjer, kako se i tu kod nas, u postojećim uvjetima uz stručni entuzijazam, golemi rad i samoodricanje mogu postići rezultati na svjetskoj razini. Jedna od odrednica mog društvenog angažmana je te principe i pristup na kojima se izgradio naš transplantacijski tim, prenijeti i na druga društvena polja.”, rekao je svojedobno za Dubrovački vjesnik. Prisjetio se u tom intervjuu svog podrijetla i djetinjstva.
MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI: EKSKLUZIVNO: Pitali smo premijera Plenkovića jesu li sigurni novinari koji pišu o Hrvaju Petraču i zločinačkom udruživanju. Nismo zadovoljni odgovorom. Sada smo još zabrinutiji
“Rođen sam 1976. u Dubrovniku, djetinjstvo i odrastanje vežu me uz Cavtat gdje sam išao u osnovnu školu, gimnaziju sam pohađao u ratnom Dubrovniku i onda kao osamnaestogodišnjak došao u Zagreb na studij. Otad je moja veza sa Zagrebom trajna i neraskidiva. Tu sam stekao osobnu i stručnu afirmaciju, formirao obitelj, to je grad u kojem su mi se djeca rodila i odrastaju. Zagreb u potpunosti doživljavam svojim i uz njega me vežu snažni osjećaji”, rekao je tada doktor Kostopeč.
Doktor Kostopeč ima četvero djece.
Foto: Hina