Hrvatska se dugo mučila, ali samo na kraju ipak zabili: Sosa je servirao loptu za Budimira. Dalić odahnuo

Hrvatska se dugo mučila, ali je na kraju zabila u pravom trenutaku. Već smo postali zabrinuti pa se čak polako počela uvlačiti i nervoza. Sada u drugo poluvrijeme ipak ulazimo s vodstvom i s puno manjim opterećenjem. Još nije gotovo, ali smo sada na drugom mjestu i sigurno idemo na Europsko prvenstvo. Ovaj gol je bio prijeko potreban jer Wales vodi protiv Turske 1:0. Veliko olakšanje i za izbornika Dalića i cijeli naš stožer koji ovu utakmicu jednostavno mora dobiti.

Četvrti je sudac pokazao minutu nadoknade.

43′ GOL HRVATSKA 1-0

NAPOKON! Ubacio je Sosa s lijeve strane, a na pravoj se poziciji našao Ante Budimir i zabio glavom za prednost, ali i za bodove koje za ‘vatrene’ znače plasman na Europsko prvenstvo!

41′

Umjesto oštre lopte, Majer je poslao ‘balon’ direktno u ruke Čančarevića. Puno je tu ubačaja i kornera, ali konkretne prilike ‘vatrenih’ nije bilo u prvom poluvremenu.

36′

Podvalio je Majer za Budimira, ali od toga nije bilo ništa više osim novog kornera za Hrvatsku. Ovaj je put ‘zaplivao’ Čančarević, ali spasili su se Armenci.

35′

Tražio je Sosa penal nakon što je visoko nogom igrao armenski bek, ali je izbio loptu i nije bilo kontakta sa Borninom glavom. Igra se nastavlja.

34′

Lijepa je ovo bila akcija Hrvatske i dodavanje Kramarića, ali Modrić je loptu iz voleja poslao na tribine.

31′

Imali su Armenci dva kornera nakon velike prilike, a onda je i Gvardiol blokirao udarac u 16 metara! Nije ovo bila dobra sekvenca Hrvatske, a iz polukontre je Sosa uposlio Ivanušeca koji je pucao pored gola.

29′

Povukao je Sevikjan kontru gostiju, ali morali su stari. Vratili su optu u zadnji red te krenuli u novi napad, a s nekoliko dodavanja došli su u jedan na jedan situaciju koji je Hovanesjanu obranio Livaković!

24′

U Cardiffu je i dalje 1-0 za Wales, a tu utakmicu možete pratiti OVDJE. Velšani su nas gurnuli na treće mjesto, ali i dalje pobjeda za Hrvatsku znači plasman na nadolazeće Europsko prvenstvo u Njemačkoj.

21′

Smirila se malo situacija, a dva je puta zaprijetila Hrvatska nakon pogreški u obrani gostiju. Nižu se ubačaji, ali Čančarević sve to kupi ili boksa kao na treningu, zasad nije bilo većih problema.

13′

Izašao je opet s gola Čančarević i jako dobro reagirao. Armenci kreću u novi napad.

12′

Hrvatska ima i treći korner, izborio ga je Josip Stanišić. Majer je nakon toga dobio loptu na udarac, a iz toga se izrodio i četvrti korner.

10′

Dva je puta ubacio Ivanušec, dva je puta to izbila armenska obrana. Pokušali su gosti iznenaditi iz kontre, ali pitao je Gvardiol njihovog napadača ‘gdje ćeš na stijenu bez dinamita’ i bez problema odnio loptu.

8′

Novi korner za Hrvatsku, a ‘prošetala’ se lopta po petercu! No, izbila je to gostujuća obrana, a Hrvatska je u potpunosti preuzela inicijativu i strpljivo traži prostor do protivničkog gola.

5′

Luka Modrić pokušao je ubaciti, a lopta je od bloka završila u korneru. Hrvatski kapetan izveo je korner, ali loptu je boksao Čančarević na golu Armenije.

3′

Očekivano su se povukli Armenci, dok ‘vatreni’ grade napad iz zadnje linije. Zasad kao u američkom nogometu osvajaju ‘jard po jard’ terena i imaju aut u liniji s protivničkih 16 metara.