Ivan Pernar postavlja pitanje: Zašto hrvatski mediji skrivaju puni identitet “bake Ivane”. Evo o kome je riječ

Ivan Pernar postavlja pitanje: Zašto hrvatski mediji skrivaju puni identitet “bake Ivane”. Evo o kome je riječ

Bivši saborski zastupnik Ivan Pernar primijetio je da mediji ne spominju puno ime i prezime “majke jedne posvojiteljice” koja je govorila o spornom “posvajanju” iz Zambije. Predstavljaju je samo kao majku Ivanu, a zapravo je riječ o Ivani Goranić koja je poznata hrvatskoj javnosti. Ona je supruga nedavno preminulog Smiljka Sokola koji je bio predsjednik Ustavnog suda. A i sama Ivana Goranić bavila se javnim poslom. Bila je kandidatkinja za pučku pravobraniteljicu, a u medijima su bili napisi da nezakonito primala veću plaću dok je bila ravnateljica Pravosudne akademije.

“Zamislite koliko su mediji uložili vremena, energije, a u konačnici i novaca u to da “posvojitelje” prikažu kao dobročinitelje, da bi na kraju, uoči suđenja srcedrapajući članak objavljen na 24sata, Telegramu i Večernjem dobio salve negativnih komentara, doslovce 95% su negativni komentari, bez pretjerivanja.Čitao sam i nisam mogao vjerovat, narod je rekao svoje, a uskoro će i sud. Vjerujem u to da će pravda pobijediti”, napisao je Ivan Pernar koji je ustvrdio da je “majka posvojiteljice” Ivana Goranić neizravno razotkrila “sve laži koje plasiraju hrvatski mediji”.

“Majka “posvajatelja” iz DR Konga neizravno razotkrila sve laži koje se plasiraju preko HR medija!

“Dadilja im je stalno slala slike iz sirotišta, koje sam i ja vidjela, a koje je predivno uređeno: imaju vrt s cvijećem, pse, imaju prostor za igru, često imaju zabave, na kojima djeca plešu i vesele se.Vidjeli smo da se za nju dobro brinu, uče je crtati, uče je francuski.

Čuli su se, kaže, redovito preko videopoziva, gledali su je kako za rođendan puše u svjećice, svi smo joj zajedno pjevali ‘Sretan rođendan…'”

Ivan Pernar postavlja pitanje: Zašto hrvatski mediji skrivaju puni identitet "bake Ivane". Evo o kome je riječ, fotografija
Ivan Pernar

Sve donedavno uvjeravali su nas da su uvjeti u kongoanskim sirotištima takvi da posvojitelji zapravo djecu spašavaju od gladi i sigurne smrti, da bi na kraju ispalo (to piše u samom članku):

  • da je sirotišta predivno uređeno
  • da djeca imaju tamo sve što im treba i da su sretna
  • da se za njih tamo dobro brinu, da uče čak i francuski
  • da imaju čak i internet i da mogu uvijek komunicirati preko video poziva
  • da se dijete u sirotištu iz dana u dan zaokružuje (deblja)

Sad ja vas pitam, zašto se nas cijelo vrijeme uvjeravalo od strane istih tih medija da je djeci koju su oni posvojili u Kongu jako teško i strašno, da bi na kraju ti isti mediji objavili intervju u kojem se doslovce negira sve ranije izrečeno i po kojem ispada da su uvjeti tamo bolji nego u Hrvatskim domovima za nezbrinutu djecu?!

Zamislite koliko su mediji uložili vremena, energije, a u konačnici i novaca u to da “posvojitelje” prikažu kao dobročinitelje, da bi na kraju, uoči suđenja srcedrapajući članak objavljen na 24sata, Telegramu i Večernjem dobio salve negativnih komentara, doslovce 95% su negativni komentari, bez pretjerivanja. Čitao sam i nisam mogao vjerovat, narod je rekao svoje, a uskoro će i sud. Vjerujem u to da će pravda pobijediti”, napisao je Ivan Pernar.

Točno prije deset godina Poslovni dnevnik je objavio tekst u kojemu tvrdi da je Ivana Goranić više godina nezakonito primala veću plaću.

“Ravnateljica Pravosudne akademije Ivana Goranić,  jedna od dviju kandidatkinja koje su prošlog tjedna ušle u najuži izbor za novu pučku pravobraniteljicu, protuzakonito je dvije i pol godine primala plaću od oko 28.000 kuna bruto.

U inspekcijskom nalazu Ministarstva pravosuđa, koji je obavljen od 11. do 17. rujna prošle godine, piše da je iznos plaće ravnateljice Pravosudne akademije protuzakonit te da su protuzakoniti i dodaci i stimulacije na plaću koje je dijelila nekima od zaposlenika te ustanove. U inspekcijskom nalazu  upozorava se da najveći zakonom propisani koeficijent za obračun plaće zaposlenih u javnim službama iznosi 3,50, a plaća Ivane Goranić dvije i pol godine obračunavana je i isplaćivana po koeficijentu 5,12, piše list.

Unatoč tome, saborski odbor za Ustav na sjednici održanoj prošlog tjedna tajnim glasovanjem Ivanu Goranić ocijenio je kao najbolju od 12 kandidata koji su se javili na ponovljeni natječaj za pučkog pravobranitelja. Njoj su članovi toga odbora dali 8, a drugoplasiranoj kandidatkinji, predsjednici hrvatskog ureda UNICEF-a, Lori Vidović 6 glasova”, pisao je Poslovni dnevnik.

Na slici: Ivan Goranić snimljena 2008. godine

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI: Ivan Pernar iz Zambije. Imam dokaze da su Hrvati dobili krivotvorene dokumente o “posvajanju” djece

Foto: Hina