Još jedan fijasko Dinama: Barišić i Jakirović su glavni krivci za novo poniženje. Tko ih štiti

Nastavak hrvatske nogometne sezone otvoren je velikim iznenađenjem. U odgođenom susretu 4. kola SuperSport HNL-a Lokomotiva je na stadionu Maksimir pobijedila Dinamo sa 3-0 ugrozivši ambicije “Modrih” u borbi za naslov prvaka. Junak susreta bio je Duje Čop koji je “hat-trickom” potopio “Modre” golovima u 5., 7. i 87. minuti.

Momčad Sergeja Jakirovića krenula je u lov na Hajduk, za kojim zaostaje sedam bodova, odgođenom utakmicom protiv Lokomotive. Trebali su Lokosi na Kranjčevićevoj dočekati ‘Modre’, ali zbog lošeg stanja travnjaka utakmica se igrala na stadionu Maksimir nakon zamjene domaćinstva, javlja Večernji list.

Dinamo je imao priliku probiti se na drugu poziciju te smanjiti zaostatak na četiri boda uz još jednu utakmicu manje, ali nije uspio. Lokomotiva je šokirala aktualnog hrvatskog prvaka s dva gola u prvih sedam minuta nakon čega se momčad Silvija Čabraje znalački obranila i u samoj završnici trećim golom potvrdila pobjedu. Dinamo je otvorio susret poletno i razigrano. “Modri” su u prve tri minute imali dvije lijepe prilike, oba puta je pucao Arijan Ademi. Prvi put pored gola, dok je u drugom pokušaju lopta završila u rukama Nikole Čavline. Međutim, već u petoj minuti Lokomotva je povela. Ubacio je Silvio Goričan iz slobodnog udarca, a Duje Čop glavom savladao Danijela Zagorca koji je mogao i bolje reagirati.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI: Bivši glavni urednik Sportskih novosti: Svatko tko drži štangu Jakiroviću ili je ograničeni neznalica njegovog kalibra ili svjesno ne želi dobro Dinamu!

Zanimljivo je da još nitko ne postavlja pitanje odgovornosti Sergeja Jakirovića, ali i čelnika Dinama Mirka Barišića. Sjećamo se da su Igor Bišćan i Šimić morali otići zbog puno manjih propusta. Očito Barišić i Jakirović imaju velike kredite kod Tomaševića, ali i Plenkovića. Vjerojatno ih oni i štite. Jer da nije tako već bi odavno morali “letjeti” iz Maksimira.