Inspektori Državnog inspektorata danas nisu uspjeli zapečatiti kamp Jazina na otoku Murteru, koji je radio na crno. Ulazak u kamp onemogućili su im mještani i podzakupci parcela, a rješenje o pečaćenju inspektori nisu imali komu uručiti. Riječ je o javnom kampu kojim upravlja tvrtka u većinskom vlasništvu općine Tisno.
Riječ je o javnom kampu kojim upravlja tvrtka u većinskom vlasništvu općine Tisno. Za Regionalni dnevnik javila se reporterka HTV-a Ana Bralić te rekla kako je turistička inspekcija nadzorom utvrdila kako kamp Jazina nema važeće rješenje Ministarstva turizma i sporta za obavljanje ugostiteljske djelatnosti, pa je zabranila kampu daljnji rad do otklanjanja utvrđenih nedostataka odnosno do ishođenja važećeg rješenja.
– U Ministarstvu turizma doznajemo da je kamp do studenoga prošle godine imao rješenje o privremenom obavljanju ugostiteljske djelatnosti te da još nije zatražio postupak razvrstavanja i kategorizacije kampa. Tvrtka koja upravlja kampom u većinskom je vlasništvu općine, a preuzela ga je od tvrtke u stečaju. Kako doznajemo u općini, problem je, kažu oni, u tome što je istekao ugovor s državom o najmu zemljišta na kojem je kamp i još ga nisu uspjeli produžiti. No to, čini se, nije spriječilo tvrtku koja upravlja kampom da i dalje daje u podzakup parcele u kampu. Stoga su podzakupci ogorčeni jer tvrde da ih nitko nije obavijestio da kamp radi na crno, rekla je Bralić.
Kako se doznaje, u Državnom inspektoratu, ovih će se dana odgovornoj osobi uručiti rješenje o pečaćenju objekta cijeloga kampa, no podzakupci najavljuju da se neće pomiriti s takvom odlukom, da neće tako lako odustati, kako oni kažu, od borbe za svoja prava i za svoju imovinu koja je u kampu, pa pretpostavljamo zapravo da će se ovdje situacija rješavati još nekoliko sljedećih dana.
Jedan je od najstarijih kampova na našoj obali, posluje desetljećima, no posljednjih pola godine – na crno.
– Ukazuje se da tvrtka PRISLIGA d.o.o., Tisno, nema važeće rješenje o razvrstavanju i kategorizaciji kampa u Tisnom, niti je pri ovom tijelu u tijeku upravni postupak razvrstavanja i kategorizacije istog, piše u odgovoru Ministarstva turizma i sporta.
Stoga Turistička inspekcija, nakon obavljenog nadzora prošlog tjedna, donosi rješenje o zabrani rada.
– Za dan 5. svibnja 2025. određeno je izvršenje rješenja pečaćenjem objekta kojim se onemogućava obavljanje neregistrirane ugostiteljske djelatnosti na svim smještajnim jedinicama predmetnog objekta, dakle i na kojima je postavljena pokretna oprema za kampiranje, stoji u priopćenju DIRH-a.
Izazvala je takva odluka revolt mještana i podzakupaca parcela u kampu pa su “živim zidom” dočekali inspektore. Mještani nezadovoljni resornim ministarstvom jer još nije produljilo ugovor o korištenju zemljišta za kamp, a podzakupci jer ih nitko nije obavijestio da kamp radi na crno iako uredno plaćaju paušal tvrtki koja njime upravlja.
Nakon ovog slučaja postavlja se logično pitanje Imal li Plenkovićeva Vlada uopće kontrolu nad Hrvatskom. Kako j emoguće da nekolicina građana odgovdi rjećenje isnpektorata o zatvaranju kampa. Ovih dana smo imali islučaju organizirane makljaže Torcide i Boysa koji su pokazali da se ne boje policije i da bez problema mogu kršiti zakon.