Totalni krah Hrvatske: Izgubili smo od prosječnog Islanda. Nismo zaslužili polufinale. Duvnjak u “suzama”, Perkovac preuzeo odgovornost

Totalni krah Hrvatske: Izgubili smo od prosječnog Islanda. Nismo zaslužili polufinale. Duvnjak u “suzama”, Perkovac  preuzeo odgovornost

Hrvatska je izgubila od Islanda (30:34) i tako izgubila i posljednju šansu za polufinale. Nakon poraza od Mađarske situacija je postala ozbiljna, a čim je situacija ozbiljna bolesnih i ozlijeđenih nema. Duvnjak je izašao iz kreveta, u njemu su privremeno bili nakon Mađarske Maraš, Mamić, Karačić i Srna. S druge strane Islanđani su bili bez jako važnih igrača, dvojca iz Magdeburga – srednjaka Smarassona i ljevaka Magnussona. Pomirili su se da do polufinala ne mogu, ali borba za mjesto koje vodi u OI kvalifikacije im je ostala kao prioritet, javlja Jutarnji list.

Počela je klasična formacija, ali ne u 6-0, nego u 5-1 obrani koja se spuštala u 6-0 obranu. Srna naprijed, Duvnjak u igri od početka, u obrani, umjesto njega u napadu Cindrić. Nismo dobro izgledali obrambeno. Islanđani su prelako pronalazili puteve do našeg gola. Nije bilo pravo kontakta, sve su se dizale ruke u blok, tu “nije bilo kruha”. A kada nema kontakta tu su Palmarsson i Gisli Kristjansson pravi majstori, u prolazu u šutu, posebno Palmarsson…

Hrvatski rukometaši nisu iskoristili drugu priliku za polufinale, a izbornik Perkovac nakon utakmice je rekao: ”Moramo odmah reći da preuzimam odgovornost za ovu katastrofalno lošu igru, nismo uspjeli vratiti ekipu da igra ratničku obranu i pametnije u napadu. Promašivali smo zicere i gubili lopte, ali kažem, ja odgovaram za ovaj rezultat. Morao sam reagirati i bolje pripremiti ekipu.”

“Pretežak poraz. Mislim da smo prvo poluvrijeme odigrali solidno, ali drugo poluvrijeme nije bilo dobro, ne želim izgovarati teže riječi. Jednostavno, zaslužen poraz”, rekao je Duvnjak pred kamerom RTL-a,