Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić (34) ostaje vjeran Hoffenheimu, unatoč primamljivoj ponudi iz Saudijske Arabije i nagađanjima o povratku u Dinamo. Iskusni napadač Vatrenih jasno je dao do znanja – prioritet mu je ostanak u natjecateljskom ritmu i optimalna priprema za Svjetsko prvenstvo 2026. godine.
Dvostruko veća plaća? Ne, hvala
Iako mu je arapska ponuda jamčila dvostruko veću plaću od aktualne u Njemačkoj, Kramarić je bez mnogo razmišljanja odbio odlazak u egzotične lige. Njegova je odluka jasna – želi ostati u vrhunskoj formi, igrati na visokoj razini i zadržati mjesto u hrvatskoj reprezentaciji, prenosi Dnevnik.hr.
U posljednje vrijeme šuškalo se i o povratku u Dinamo, no prema informacijama iz Njemačke – Kramarić zasad ne planira povratak u Hrvatsku. Čeka ga još najmanje jedna sezona u Bundesligi, gdje je i dalje jedan od ključnih igrača Hoffenheima.
MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI: Srpski novinar usporedio pobjednika i gubitnika: Thompson tumači skrivene želje, Baja Mali Knindža huška
Kramarić trenutačno uživa na odmoru, a sredinom srpnja vraća se u klub, gdje će finalizirati detalje novog ugovora. Spominje se dvogodišnja suradnja s opcijom produženja na još jednu godinu, odnosno trogodišnji ugovor.
Ako sve prođe po planu, Kramarić će zaokružiti deset godina u Hoffenheimu – što je prava rijetkost u modernom nogometu.
Impresivne brojke
Za Hoffenheim je do sada odigrao 325 utakmica, zabio 143 gola i upisao 66 asistencija. U dresu Hrvatske odigrao je 106 utakmica i zabio 34 gola, čime je postao treći najbolji strijelac Vatrenih svih vremena, odmah iza Davora Šukera (45) i Ivana Perišića (36).
Foto: Hina