Slovenac ruši rekorde u Americi: Ponovno je napravio čudo

Dallas Mavericksi Luke Dončića ponizili su noćas Golden State Warriorse rezultatom 142:94. Dončić je za 25 i pol minuta na parketu upisao 35 poena, 10 skokova i 11 asistencija, čime je ostvario novi triple-double učinak, već sedmi u 14 odigranih utakmica sezone sezone.

Dončić je postao prvi igrač u povijesti NBA lige koji je upisao triple-double s minimalno ubačenih 35 poena za 25 minuta ili manje provedenih na parketu! Nitko nikada nije uspio tako brzo ostvariti učinak trostruko-dvostruko, piše Dnevnik.hr.

Isto tako Slovenac je postao najmlađi igrač u povijesti NBA lige koji je zabilježio dva uzastopna triple-double učinka s minimalno ubačenih 35 poena. Podsjetimo, Dončić je dva dana ranije upisao 42 poena, 11 skokova i 12 asistencija u pobjedi protiv San Antonio Spursa.

Teški porazi u odsustvu Stepha Curryja, Klaya Thompsona, Draymonda Greena i D’Angela Russella nisu novost za Warriorse, ali poraz od gotovo 50 razlike svakako nije nešto što bi mnogi očekivali, pa čak i u takvom krnjem sastavu.