Zagreb će od početka listopada grijati Međimurje-plin, a ne više Gradske plinare Zagreb-Opskrba, nakon što su na natječaju ponudili bolju cijenu.
Ponuđenu cijenu od 0,0095 eura po kilovatsatu (eura/kWH) potvrdila je HERA, a gradonačelnica Čakovca, grada koji je suvlasnik Međimurje plina, ljuta je. Gradonačelnica Čakovca Ljerka Cividini za N1 je rekla da nije znala da se Međimurje plin javilo na natječaj, no da ta informacija Gradu ni ne mora biti poznata budući da je to stvar Uprave.
“Moram napomenuti, s obzirom na događanja koja su uslijedila da sam stava da je Uprava trebala sazvati Skupštinu i informirati nas o namjerama i o tome što dobivanje natječaja donosi. Dosad nismo imali takva pravila da nas se obavještava”, rekla je Cividini te nadodala da je ljuta zato što ta odluka sada utječe i na Međimurje plin i na cijelu Županiju.
Preuzimanje opskrbe kućanstava plinom na razini cijelog Zagreba, Međimurje plin sada će opskrbljivati deset puta više kućanstva od onog što su do sad radili.
MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI: Karleuša govorila o Severini ispred Vučića i Dačića: Ona je prodala vjeru za nevjeru i za novac
Direktor Međimurje plina Nenad Hranilović u četvrtak je poručio da tvrtka Međimurje plin nije mala te da će građani Zagreba dobiti sigurnog i pouzdanog opskrbljivača plinom, komentirajući informaciju da je HERA tu tvrtku odabrala za javnu opskrbu Zagreba plinom.
“Tvrtka s više od 58 milijuna eura ukupnih prihoda lani i sa 75 zaposlenih nije malo poduzeće”, ustvrdio je Hranilović u izjavi za Hinu dodavši da tvrtka uz dobre rezultate ima kapacitete za taj posao.
Naime, zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević problematizirao je natječaj HERA-e i informaciju da je posao za opskrbu Zagreba plinom dobila tvrtka Međimurje plin, upitavši koji je motiv tvrtke koja je dosad opskrbljivala 29 tisuća kućanstava da preuzme područje na kojem ih je deset puta više.
“Građani grada Zagreba i kupci plina u gradu Zagrebu u javnoj usluzi dobit će sigurnog i pouzdanog opskrbljivača. Kada govorimo o Međimurje plinu, moram istaknuti da Međimurje plin postoji od 1975. godine i da od 2012. godine aktivno sudjeluje na tržištu plina”, rekao je Hranilović.
Istaknuo je da je tvrtka jedan od pionira u razvoju tržišta u Republici Hrvatskoj te da je u zadnjih 12 godina postigla dobre rezultate, javlja Dnevnik.hr.
“Tako da smo treći ili četvrti, kako se uzima, distributer i opskrbljivač u Republici Hrvatskoj, što govori da nismo malo poduzeće, mali distributer, kao što nas se pokušava prikazati”, rekao je Hranilović.
Dodao je da ukupni prihodi tvrtke i broj zaposlenih, koji je nešto manji od Gradske plinare Zagreb, daju za pravo na ovaj poslovni, a ne politički izazov, koji tvrtka može obaviti na najbolji mogući način.
“Međimurje plin je tvrtka koja politiku ne miješa u svoje poslovanje, oduvijek je bio nezavisan u pogledu tog poslovanja, fokusirani smo isključivo na tržište. Mi smo već bili prisutni i na prijašnjim natječajima na području Republike Hrvatske u javnoj usluzi, tako da ne vidim da bi tu bilo kakvih problema”, kazao je direktor te poručio da bi svi suvlasnici Međimurje plina trebali biti zadovoljni.