Upad u županov dom: Karolina Vidović Krišto pita premijera zašto se koriste komunističke metode

Upad u županov dom: Karolina Vidović Krišto pita premijera zašto se koriste komunističke metode

Zastupnica Karolina Vidović Krišto postavila je zastupničko pitanje premijeru Andreju Plenkoviću koje prenosimo u cijelosti

“Prošlirošli tjedan hrvatska javnost svjedočila je spektakularnom privođenju Župana Međimurske županije, Matije Posavca, te skidanju imuniteta zastupniku Stjepanu Kovaču, koji je također priveden.  Dva u potpunosti nepovezana slučaja medijski su prikazana kao odlučan udarac korupciji, stoji u rioćenju Karoline vidović

Naknadno smo doznali kako je zastupnik Stjepan Kovač uhićen jer je slao lažnu SMS poruku, a Župan Posavec jer je primio 10 tisuća kuna mita za zapošljavanje.

U svakom uređenom društvu represija se primjenjuje razmjerno težini slučaja, što je temelj funkcioniranja državnih institucija. 

Ako je netko osumnjičen da je protupravno uzeo 10 tisuća kuna, a poznato je da nije nikakav fizički nasilnik ili razbojnik, onda ga se civilizirano pozove na obavijesni razgovor, a ne upada mu se u 6 sati ujutro u obiteljski dom. Privođenje rano ujutro je klasični relikt iz komunističkog vremena, koji za cilj ima zastrašiti možebitne protivnike. 

Hrvatska javnost ne očekuje nikakve spektakle, već funkcionalnu pravnu državu, zaštitu nacionalnih dobara te jednakost pred zakonom.

Ako je Župan uhićen i zbog zapošljavanja, molim Vas odgovorite mi na slijedeća pitanja:

1.     Na temelju kojih kriterija je zaposlen, to jest imenovan Veleposlanik RH u Republici Srbiji Hidajet Biščević u dobi od 70 godina? Poznato je kako je zakonski odlazak u mirovinu starosna dob od 65 godina, tako da je nejasno tko je pogodovao g. Biščeviću. Je li kod imenovanja izvršeno kazneno djelo pogodovanja?

2.     Za Veleposlanika Biščevića u javnosti se konstantno iznose tvrdnje da je bio suradnik bivše komunističke tajne službe, kolokvijalnog naziva UDBA. Slijedom toga Vas molim odgovor, je li prije imenovanja Hidajeta Biščevića izvršena adekvatna sigurnosna provjera koja bi te javne navode činjenično utvrdila? Nesporno je kako je suradnja s tajnim službama okolnost koja može poslužiti za ucjenu, i baš iz tog razloga postoji institut sigurnosne provjere”, ističe Karolina Vidović Krišto.

Foto: Hina