Hrvatska igra fantastično: Modrić u svom elementu, Oršić zabio prekrasan pogodak. Nenad Bjelica oduševljen

Hrvatska nogometna reprezentacija nakon prvog poluvremena vodi 2:1. Hrvatska igra odlično , stvara prilike i zasluženo vodi. Modrić igra fenomenalno i potpuno je zagospodario sredinom terena. Oršići Mayer donijeli su svežinu. Hrvatska je opasna i razigrana. Medalje je nadohvat ruke.

“Ovo je najbolje poluvrijeme koje smo odigrali na Svjetskom prvenstvu. Jako smo opasni, a u isto vrijeme strpljivi. Zabili smo dva gola i imali nekoliko dobrih situacija za zabiti. Marko nam nije ništa napravio”, rekao je Nenad Bjelica dodajući da Hrvatska igra zaista dobro.

“Dobro je izgledalo. Jako dobra energija”,zadovoljan je Bjelica dodajući da je pobjeda jako blizu.

STAKNUTO

42′ 2:1 ORŠIĆ 9′ 1:1 DARI 7′ 1:0 GVARDIOL

TIJEK DOGAĐAJA

16:45

45′

Igrat će se najmanje dvije minute sudačke nadoknade. 16:44

42′

Hrvatska opet vodi! Dugo su Vatreni pleli mrežu oko šesnaesterca Maroka i baš kad se činilo da su se naši suparnici obranili, Kovačić je osvojio loptu na 20 metara, predao Livaji, ovaj ostavio Oršiću koji je s nekih 15 metara iskosa namjestio nogu, naciljao suprotni kut i pogodio od stative, nedohvatljivo za Bona i Hrvatska je opet povela! Sjajan pogodak Dinamova napadača, javlja N1.

42′ 2:1 ORŠIĆ

16:40

40′

Minijatura Ziyecha i onda udarac s 25 metara, završila je lopta koji metar pokraj stative. 16:36

37′

Sada nešto bolje minute Marokanaca. Izborili su prvo slobodan udarac blizu našeg šesnaesterca, potom i korner iz kojeg je En Nesyri glavom s prve vratnice prebacio loptu na drugu, ali tamo nije bilo nikog od suigrača. 16:35

33′

Tražili su korner Marokanci nakon duela Boufala i Šutala u šesnaestercu Hrvatske, no usporena snimka pokazala je da je sudac ispravno pokazao gol-aut i loptu za Vatrene. 16:30

29′

Izigrali su nas Marokanci po desnoj strani, Hakimi je uputio oštru loptu kroz peterac prema En Nesyriju, no napadač Maroka prerano je utrčao u prostor pa je lopta proletjela iza njegovih leđa. 16:27

27′

Hrvatska je do sada uputila šest udaraca, od toga tri u okvir, a Maroko jedan i taj jedan bio je izjednačujući pogodak. 16:24

24′

Modrić je dobro opalio s 20 metara nisko, odbio je to Bono i onda još jednom izbio loptu pred Livajom koji je čekao “otpadak”! 16:18

18′

Dobar period sada Hrvatske. Prvo je Kramarić u situaciji dva na tri dodao Oršiću, ovaj se zavukao u sredinu i opalio, ali samo u blok Marokanaca, da bi nedugo nakon toga Perišić zavrnuo s lijeve strane, a Kramarić glavom tukao ravno u Bona. 16:17

17′

Šokantan start ove utakmice, ali dobro je što izgleda kako se Hrvatska oporavila od izjednačenja Maroka i opet polako počinje napadati. 16:12

11′

Oršić je solidno tukao s ruba kaznenog prostora, ali ipak neprecizno. 16:11

9′

Kratko je trajala hrvatska radost. Marokanci su uzvratili gotovo na identičan način. Ubacio je Ziyech iz slobodnog udarca, Majer odbio loptu visoko u zrak, no ona je sletjela na peterac gdje se naklonio Dari i glavom pogodio za 1:1. Zakazala je tu hrvatska obrana, a morao je i Livaković ranije istrčati s crte po loptu. 16:09

9′ 1:1 DARI

16:08

7′

Prekrasna akcija za vodstvo Hrvatske! Majer je ubacio iz slobodnog udarca s tridesetak metara, Perišić u kaznenom prostoru glavom prebacio na desetak metara gdje je natrčao Gvardiol i precizno glavom pogodio uz samu desnu stativu za 1:0!