I srpski mediji slave hrvatske nogometaše: Svijet vidio zašto su Vatreni. Presudila je “suha” kvaliteta

I srpski mediji slave hrvatske nogometaše:  Svijet vidio zašto su Vatreni. Presudila je “suha” kvaliteta

Srpski mediji su posvetili veliku pozornost utakmici Hrvatske i Maroka i veličanstvenoj pobjedi Vatrenih.

“Hrvatska reprezentacija osvojila je broncu. U utakmici za treće mjesto naši su susjedi pobijedili Maroko s 2:1 (2:1) i po drugi put u svojoj povijesti popeli se na tu poziciju na postolju.
Nova generacija Vatrenih, nadimak koji su Hrvati dobili 1998. kada su također bili brončani u Francuskoj, napravila je još jedan fantastičan uspjeh i nastavila nestvaran kontinuitet nakon srebra u Rusiji prije četiri godine.

Okršaj za postolje riješio je Mislav Oršić, momak zagrebačkog Dinama predodređen za velike utakmice. U četvrtfinalu je izborio trijumf nad Brazilom, izborio je i ranije u dresu Modrih (čitaj: Tottenhama), a protiv Maroka je imao najviše inspiracije. Pogodio je prekrasnu punđu u 42. minuti, što će se na kraju pokazati i odlučujućim trenutkom na prepunom Khalifa International Stadiumu.

Oršić je zasjenio dva pogotka iz početnog blitzkriega, odnosno iz 7. i 9. minute, kada su najprije Joško Guardiol, a potom i Ashraf Dari, stoperi s brojem 20 na leđima, u burnu utakmicu krenuli u utakmicu”, piše Blic koji donosi tekst s naslovom: Svijet vidio zašto su Vatreni. Maroku povijest bez nagrade, Oršić poslao Hrvatsku na postolje!

Kurir donosi tekst s naslovom: Vatreni slavili u spektakularnom meču.

“U utakmici za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru reprezentacija Hrvatske slavila je svladavši Maroko rezultatom 2:1.

Marokanci su apsolutni hit na ovom Svjetskom prvenstvu, napravili su nekoliko velikih senzacija. Imali su vrlo težak put u Kataru, uspjeli su napraviti čudo u susretima protiv Španjolske i Portugala, ali Francuska bi na kraju ipak bila nepremostiva prepreka za najljepšu priču Svjetskog prvenstva.

U današnjem susretu Vatreni su poveli već u 7. minuti kada je pogodio Josko Gvardiol. Momčad Zlatka Dalića odlično je krenula, Perišić je ubacio, a Gvardiol lijepim udarcem glavom matirao protivničkog vratara.

Dvije minute kasnije Maroko je izjednačio. Marokanski branič Ashraf Dari iskoristio je pogrešku hrvatske obrane i udarcem glavom donio svojoj momčadi izjednačenje”, ističe Kurir.

Beogradska “Politika” donosi samo golu informaciju: Hrvatska pobijedila Maroko 2:1, osvojila Broncu.

Nova s se divi prekrasnim golovima Gvardiola i Oršića: Hrvatska treća na svijetu, Maroko u suzama završio bajku na Mundijalu.

Večernje novosti imaju naslov: NOGOMET JE OKRUTAN: Maroko i Hrvatska igrali utakmicu “na život i smrt”! Suha kvaliteta donijela je broncu susjedima.

“Reprezenativci Hrvatske i Maroka ukrstili su koplja za drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Sada su se ponovno našle jedna drugoj, tek četvrti put u povijesti da su se selekcije susrele dva puta na istom turniru. Utakmica za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu i borba za povijest pripala je Hrvatskoj, nakon borbe “na život i smrt” i rezultatom 2:1 za popularne “Vatrene”.

Imao je Maroko svoje prilike, inicijativu, ponovno su srce na terenu ostavili karizmatični momci sa sjevera Afrike, no nogomet je ponovno pokazao svoju okrutnu stranu.

Kvaliteta je došla do izražaja, a Hrvatska je ponovno bila ubojita pred golom te je koristila svaku priliku da zatrese protivničku mrežu”, ističu Večernje novosti.