Sramotne scene u Splitu: Torcida upala u teren, Dinamovi igrači pobjegli u svlačionicu

Nakon završetka utakmice Hajduk – Dinamo (0:1) na Poljudu su se dogodile sramotne scene. Pripadnici Torcide su sa sjeverne tribine utrčali na teren i krenuli prema igračima i osoblju Dinama, koji su slavili pobjedu sa svojim navijačima ispred južne tribine.

Kada su shvatili što se događa, potrčali su u tunel i u posljednji tren uspjeli pobjeći. Navijači Hajduka su nakon toga krenuli prema policiji i gađali ih bakljama, ali su onda pobjegli natrag na tribinu, odakle su krenuli čupati sjedalice i njima gađati policajce na tartan stazi, javlja Slobodna Dalmacija.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI: Auto oprali varikinom: Ubojice su se više puta vraćali do deponija i dodatno zatrpavali tijelo djevojčice

U četiri dana Hajduk je izgubio i drugi derbi, u novom porazu od Dinama oprostio se i od obrane Kupa. Bijelima nije pomogao ni debitantski nastup Ivana Perišića koji je proveo posljednje 23 minute na terenu. Hajduk je ponovno iskazao veliku kreativnu nemoć, a da nije bilo odličnog Lučića u prvom dijelu, mogao je Dinamo utakmicu privesti kraju već nakon 45 minuta igre.

Dinamo se nastavlja boriti za dvostruku krunu, Modri će zasluženo s Rijekom u finale za Rabuzinovo sunce, a Hajduku ostaje samo matematička teorija borbe za naslov. Ali, kako uopće tu priču spomenuti nakon tri poraza uzastopna poraza na Poljudu. Hajdukova sezona je izgubljena i kompromitirana, rasplinuli su se snovi o tituli i Kupu, čeka se još samo matematička potvrda.

Od početka je “sijevalo” sa svih strana. Energičnije je krenuo Hajduk, primjetna je bila odlučnost u pristupu Bijelih, ali šanse su se stvarale s obje strane. U glavnim ulogama bili su Bruno Petković i Nikola Kalinić. Prvo je kapetan Dinama u šestoj minuti promašio “nepromašivo”. Zicer s četiri metra nije pospremio u mrežu već je loptu poslao preko grede. Prpić je nespretno pokušao izbiti loptu, Sučić presjekao, uposlio potom Petkovića kojeg je lopta malo uhvatila iza leđa i otišla vanjskim dijelom kopačke prema semaforu na jugu.

Minutu poslije bljesnula je “devetka” Bijelih, Nikola Kalinić udarcem s 12 metara iskosa protegnuo je Nevistića koji je sjajnim refleksom rukom odbio loptu na putu prema donjem lijevom kutu. Ali, što je promašio Petković nije Kulenović. Ponovno loša reakcija kompletne obrane, šut bez bloka, vratareva neuvjerljiva obrana i Dinamo je poveo nakon 15 minuta igre. Pritom se ozlijedio Lovre Kalinić kojeg je zamijenio Ivan Lučić, a kapetansku traku preuzeo Nikola Kalinić. Kakva tužna proslava rođendana za 34-godišnjeg vratara Bijelih.